Praca przy ulach

Data publikacji:

Obserwacje, jak i kontrola zasiedlonych rodzin to najtrudniejszy moment naszego projektu....

Prace w pasiece

Data publikacji:

Zdjęcie przedstawia trzy ule z osobami koordynującymi działanie Systemu Nadzoru Ula PszczelegoKolejny etap projektu skupiony jest już na pszczołach. Prowadzone są prace przy dziesięciu rodzinach pszczelich...

Krajowe Dni Pola w Sielinku – byliśmy tam!

Data publikacji:

Na zdjęciu zdjęcie stoiska wystawienniczego grupy operacyjnej „System nadzoru ula pszczelego” z koordynatorem panem doktorem Łukaszem IgnasiakiemW dniach 3 – 4 czerwca 2023 r. przedstawicieli grupy operacyjnej System nadzoru ula pszczelego uczestniczyli w wielkim wydarzeniu jakim były Krajowe Dni Pola w Sielinku w Wielkopolsce.

Pasieka

Data publikacji:

Nasze ule są już w pasiece. Wiosną grupa naukowców z Sieci Badawczej Łukasiewicz- Poznańskiego Instytutu Technologicznego wraz z pracownikami Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu ustawili ule z zaprojektowanym Systemem Nadzoru Ula Pszczelego.

XXIX Forum Pszczelarskie w Sielinku

Data publikacji:

XXIX Forum Pszczelarskie w Sielinku - Zdrowa PszczołaPrzedstawiciele Grupy operacyjnej System nadzoru ula pszczelego 15 kwietnia 2023 r. wzięli udział w XXIX Forum Pszczelarskim organizowanym przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu oraz Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Poznaniu.

Wizyta grupy operacyjnej Systemu Nadzoru Ula Pszczelego

Data publikacji:

Na zdjęciu zespół projektowy z pszczelarzem przy prototypie ula.W zakładzie projektowym Sieci Badawczej Łukasiewicz - Poznańskiego Instytutu Technologicznego spotkała się grupa operacyjna Systemu Nadzoru Ula Pszczelego, by zobaczyć przygotowany prototyp ula.

„Rolnictwo Przyszłości” spotkanie sieciująco-upowszechnieniowe

 

Zdjęcie prowadzącego spotkanie „Rolnictwo Przyszłości” Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu wraz z Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy w Poznaniu zorganizował XXVIII Forum Pszczelarskie w Sielinku. W wydarzeniu wzięło udział 400 pszczelarzy. W trakcie organizowanej konferencji przedstawiano korzyści ekonomiczne dla rolnictwa z zapylania roślin przez pszczoły, bazę pożytkową pszczół, ocenę bioróżnorodności.

XXVIII Forum Pszczelarskie w Sielinku

 

Na zdjęciu widać uczestników wydarzenia, w tle plakat informacyjny Grupy operacyjnej System nadzoru ula pszczelego. Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu wraz z Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy w Poznaniu zorganizował XXVIII Forum Pszczelarskie w Sielinku. W wydarzeniu wzięło udział 400 pszczelarzy. W trakcie organizowanej konferencji przedstawiano korzyści ekonomiczne dla rolnictwa z zapylania roślin przez pszczoły, bazę pożytkową pszczół, ocenę bioróżnorodności.

Spotkanie Grupy Operacyjnej

 

Zdjęcie do artykułu Na zdjęciu Pan Jędrzej Wigura opiekun merytoryczny z ramienia Wielkopolskiego Ośrodka Rolniczego w Poznaniu Grupa operacyjna spotkała się w laboratorium badawczym Sieci Badawczej Łukasiewicz- Przemysłowego Instytutu Maszyn Rolniczych w Poznaniu. W jego trakcie pan dr Łukasz Ignasiak zaprezentował pracę nad przygotowywaniem prototypu. Uczestnicy spotkania mogli przedyskutować jeszcze raz mechanizm powstającego systemu.

Zakończenie 1 etapu

 

Na zdjęciu Pan dr Łukasz Ignasiak prezentuje mechanizm grupie operacyjnej W tym czasie zespół naukowców z Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych opracował koncepcję systemu nadzoru ula pszczelego z układami służącymi do likwidacji warrozy. Dla przestrzennego zobrazowania zaprojektowano wirtualny model ula pszczelego z uwzględnieniem projektowanego systemu. Dla lepszego dopasowania technicznych środków zakupione zostały ule.